Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Szkolenia


 

szkolenia z prawa autorskiego dla każdego

Szkolenie, którego celem jest przekazanie podstawowej wiedzy o prawie autorskim. Formuła opiera się na wykładzie oraz studium przypadku. W jasny i zrozumiały sposób przekazuję niezbędne informacje i praktyczne porady, jak legalnie korzystać z materiałów dostępnych w internecie.

podstawowe szkolenia edukacyjne z prawa autorskiegoDla nauczycieli i wykładowców, studentów, freelancerów, początkujących przedsiębiorców, a także vlogerów i blogerów oraz każdego, kto chciałby pewnie poruszać się w świecie kultury i internetu.

zakres wiedzy w podstawowych szkoleniach edukacyjnych z prawa autorskiego Podstawowe pojęcia prawa autorskiego, a także rodzaje umów i sposoby ochrony własności intelektualnej.
Legalna kultura, czyli jak korzystać z wolnych zasobów i licencji creative commons. Gdzie znaleźć darmowe utwory i jak legalnie  z nich korzystać (blogi, prezentacje, oferty, portfolio).
Twórczość własna, czyli co każdy autor wiedzieć powinien: literatura, film, fotografia.

szkolenia z prawa autorskiego dla profesjonalistów

Szkolenia dla profesjonalistów, czyli przedstawicieli branż, w których znajomość prawa autorskiego jest jednym z filarów działalności. Formuła szkolenia PRO to połączenie wykładu z warsztatem z umów. Tematyka szkolenia jest ściśle powiązana z daną branżą. Zagadnienia teoretyczne omawiane są przede wszystkim w formie case study.szkolenia dla profesjonalistów z prawa autorskiegoDla przedstawicieli branży filmowej, muzycznej i reklamowej, a także ngo i instytucji kultury. To szkolenia dla projektantów i designerów oraz informatyków, grafików i fotografów.

zakres wiedzy w szkoleniach z prawa autorskiego dla profesjonalistówBlok Podstawowy:

Rodzaje praw twórcy i ich ochrona, umowy prawa autorskiego.
Wolne zasoby i licencje creative commons.

Bloki tematyczne PRO:

fotografia i film (wizerunek, producent, artystyczne wykonania)
grafika, design, moda (logo, wzór przemysłowy, projekt).
muzyka (covery, tantiemy)
gry i programy komputerowe, aplikacje mobline, strony internetowe

szkolenia edukacyjne dla młodzieży z prawa autorskiego

Warsztaty edukacyjne dla młodzieży. Dynamiczna formuła szkolenia opiera się przede wszystkim na aktywnym uczestnictwie słuchaczy, prezentacji multimedialnej oraz wykładzie. Wiedzę przekazuję w prosty i przystępny sposób, a prezentowany materiał dostosowany jest do wieku i potrzeb uczestników.

szkolenia edukacyjne dla młodzieży z prawa autorskiegoDla uczniów szkół gimnazjalnych oraz średnich, szczególnie o profilu artystycznym oraz informatycznym.
Dla projektów edukacyjnych, bibliotek oraz stowarzyszeń.
Prelekcje i wykłady organizowane na zaproszenie.

zakres wiedzy w szkoleniach edukacyjnych dla młodzieży z prawa autorskiego Dlaczego należy chronić własność intelektualną i w jaki sposób?
Jak korzystać z wolnych zasobów i legalnych źródeł?
Jestem blogerem, jestem vlogerką –  jak publikować swoją twórczość i legalnie korzystać z cudzej.
Social media ninja, czyli prawo autorskie interactive.
Zadanie domowe, czyli rzecz o plagiacie.