Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

O mnie


Karolina Piegza-Kozłowska, specjalista z prawa autorskiego

Kim jestem i czym się zajmuję

Witaj, nazywam się Karolina Piegza-Kozłowska.  Uczę i doradzam, jak praktycznie korzystać z prawa autorskiego.

Wszystkiego, co ważne i ciekawe w tym temacie, dowiesz się na moich szkoleniach i wykładach, które organizuję dla twórców, firm oraz instytucji. Moim celem jest kreatywna i efektywna edukacja, dlatego przygotowałam programy dedykowane poszczególnym branżom, które znajdziesz tutaj. Organizuję także prawne warsztaty edukacyjne dla młodzieży. Oprócz tego dzielę się wiedzą, publikując artykuły na blogu Autorskie.

Pomagam również moim Klientom, którzy często potrzebują konsultacji lub opinii przy konkretnej umowie. Przeprowadzam audyty dla firm i agencji, które na co dzień współpracują z twórcami: grafikami, copywriterami, projektantami czy autorami. Jeśli chcesz, by Twoje umowy były praktyczne, klarowne i bezpieczne, skontaktuj się ze mną.

Moje doświadczenie

Ukończyłam prawo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe z Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Podczas studiów prawniczych zainteresowałam się fotografią analogową, która nadal jest moją pasją.

Byłam jednym z założycieli i aktywnych członków Grupy Plastycznej im. F. Zappy. Działalność w Grupie dała mi możliwość nawiązania wielu przyjaźni oraz kontaktów z twórcami, którzy do dziś współtworzą artystyczne środowisko Wrocławia. Problemy i wyzwania prawne związane z twórczością poznałam więc w praktyce, co w sposób naturalny skierowało moją uwagę w stronę prawa autorskiego.

Pracowałam jako doradca i prawnik – specjalista z zakresu prawa autorskiego w jednej z największych polskich agencji castingowych. Zdobyłam bezcenne doświadczenie, opracowując umowy dla agencji reklamowych, domów produkcyjnych oraz stacji telewizyjnych (m.in. Opus Film, Film Produkcja, Film It, ATM Group oraz TVN).

Na ścieżkę edukacyjną wkroczyłam publikując serię artykułów „Prawo autorskie dla potrzebujących” dla czasopisma fotograficznego „Pozytyw” oraz „Chip Foto Video Digital”. Wkrótce potem zorganizowałam pierwsze szkolenie dla Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu. Wykładałam także w Wyższej Szkole Służb Publicznych „Asesor” oraz prowadziłam szkolenia dla szkół, instytucji kultury oraz sektora NGO. Obecnie prowadzę własną działalność szkoleniową i jestem współpracownikiem Kancelarii Prawa Gospodarczego i Własności Intelektualnej WIŃSKI.